Dwie nauczycielki z gminy Dobczyce z awansem na stopień nauczyciela mianowanego

07.07.2021 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś wręczył dziś akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego dwóm pedagogom – Katarzynie Postrzech ze Szkoły Podstawowej w Brzączowicach i Lucynie Spytek ze Szkoły Podstawowej w Stadnikach. Podczas wręczenia burmistrz przyjął ślubowanie awansowanych nauczycielek.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela, przy nadaniu stopnia nauczyciela mianowanego, pedagodzy składają ślubowanie, w którym zobowiązują się do rzetelnego pełnienia funkcji nauczyciela i wychowawcy,  dalszego rozwoju własnego i ucznia oraz do wychowywania młodego pokolenia w duchu umiłowania Ojczyzny i tradycji.

Burmistrz Tomasz Suś pogratulował paniom awansu i podkreślił jak ważną rolę pedagodzy pełnią w życiu społecznym. „Bardzo cieszy mnie, że nauczyciele tak chętnie podnoszą swoje kwalifikacje. Teraz dołączacie do grona pedagogów, którzy mogą pochwalić się już konkretnym doświadczeniem i będą pomocą i wsparciem dla młodszych, początkujących  kolegów” – powiedział burmistrz.

Egzamin na stopień nauczyciela mianowanego odbył się w tym samym dniu rano przed komisją, w skład której weszli: Małgorzata Góralik – Piętka – Sekretarz Gminy jako przedstawiciel organu prowadzącego, Stanisław Matoga – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie, dyrektorzy szkół – Grażyna Kwiecińska dla nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Brzączowicach i Bernadetta Kańska dla nauczyciela ze Szkoły Podstawowej w Stadnikach , a także dwóch ekspertów wpisanych na listę ekspertów przez Ministra Edukacji Narodowej – Katarzyna Wilkołek i Barbara Figlewicz .

Katarzyna Postrzech jest nauczycielem wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Brzączowicach, a Lucyna Spytek to nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego w Szkole Podstawowej w Stadnikach. 

Przed nimi kolejny etap w rozwoju zawodowym, gdyż uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego otwiera drogę do awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego, który rozpocząć mogą po  przepracowaniu w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content